W dniach 26-27 września młodzież z naszej szkoły pod opieką nauczycieli; Małgorzaty Rösler, Marcina Röslera, Joanny Swędrak i Magdaleny Kaczmarskiej spędziła dwa wspaniałe dni w stolicy Austrii-Wiedniu. Pogoda nam dopisała, humory również. Pani  Paulina (pilot wycieczki) oraz pani Anna ( przewodnik) zadbały o to, abyśmy każdy dzień mieli wypełniony po brzegi. W tym krótkim czasie zwiedziliśmy m.in.: wzgórze Kahlenberg i Kościół św. Józefa ( miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń), Pałac Schönbrunn oraz Pałac Hofburg ( rezydencje Habsburgów), przepiękną i majestatyczną gotycką katedrę Św. Szczepana, gmach Opery Narodowej i Filharmonii Wiedeńskiej,Ringstrasse ( piekny bulwar wiedeński ), Belwedere ( barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego otoczony pięknymi ogrodami ), park miejski ze złotym pomnikiem Johanna Straussa oraz bardzo awangardowy i kolorowy dom Hundertwassera ( jedną z ciekawszych atrakcji architektonicznych w Austrii). W tym napiętym grafiku znalazł się również czas na odwiedzenie miejskiego Parku Prater, w którym znajduje się słynny lunapark znany z gigantycznego młyńskiego koła. Młodzież miała też okazję przejechać się nowoczesnym wiedeńskim metrem oraz skosztować tradycyjnego wiedeńskiego Sachertorte czy Apfelstrudel ( o dziwo Austriacy nie znają takiego przysmaku jak nasz sernik wiedeński :) Wysłuchaliśmy wielu informacji i anegdot o bogatej historii Austrii i samego Wiednia, poznaliśmy także współczesne oblicze mieszkańców tego bardzo tolerancyjnego i nowoczesnego miasta. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy bezpiecznie do Sławy. Chciałabym jeszcze podkreślić, że nasi uczniowie byli bardzo chwaleni przez kierowców oraz przewodników za kulturę osobistą i zdyscyplinowanie. Nam, nauczycielom ,było bardzo miło usłyszeć takie słowa! Organizatorem  wycieczki była pani Joanna Swędrak, której bardzo za to dziękujemy. Teraz czekają na nas kolejne europejskie stolice, może Paryż, Londyn...  :)

                                                                                                 Magdalena Kaczmarska