4 października 2019 r. uczniowie z klasy I TL po szkole podstawowej pod opieką p.S. Basińskiego brali udział w seminarium edukacyjnym pt.,, Lekcja historii o powstaniu i działalności policji państwowej''.
w komendzie wojewódzkiej policji. Wykład poprowadził Jarosław Pobicki- historyk Delagatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gorzowie Wlkp. Następnie, po przerwie wysłuchaliśmy wykładu o Alojzym Banachu- patronie  lubuskiej policji, który został zamordowany przez sowietów.
Wykład był bardzo ciekawy i poznaliśmy wiele interesujacych faktów z historii działalności policji. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem ze strony pracowników komendy Wojewódzkiej.
W wykładach brali udział następujacy uczniowie:
Laura Tytłak
Julita Mężyk
Julia Ciesielska
Wiktoria Bubel
Oliwia Bartkowiak 
Błażej Gonerka
Kamil Grób 
Mikołaj Ladra 
Opiekun: Sławomir Baśinski
Julia Ciesielska