Dnia 13 lutego br. w Głogowie "Chrobry Głogów " zorganizował turniej piłki nożnej dla dziewcząt " Lejdis Cup 2019 ". Celem organizatora było znalezienie talentów piłkarskich wśród dziewcząt uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła zachęcona sukcesami w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży też postanowiła powalczyć o miano najzdolniejszych.

W skład reprezentacji szkoły weszły : Kąc Roksana ( bramka ), Leszczyńska Marcelina, Maciukiewicz Wiktoria, Łacna Karolina, Jurkiewicz Weronika, Boleszczuk Aleksandra, Klecha Emilia oraz Piechocka Patrycja .

Wśród rywalizujących drużyn były nalepsze zawodniczki regionu, co powodowało w nas obawy. Szybko jednak okazało się, że były one zupełnie nieuzasadnione. Nasze dziewczyny wygrały 3 pierwsze mecze, co dało im błyskawiczny awans do gry o pierwsze miejsce. Rewelacyjna współpraca w drużynie zaowocowała już w pierwszych minutach tych krótkich meczów, każdy bowiem trwał zaledwie 10 minut. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również bramkarka Roksana Kąc, która nie dawała szans przeciwnikowi bardzo aktywną grą i spektakularnymi wyjściami do piłek. Nasza bramkarka za grę w turnieju jako jedyna otrzymała indywidualny puchar za swoją obronę.

Dziewczyny w finale o pierwsze miejsce grały z drużyną Chrobry Głogów. Zremisowały go 1:1 i dopiero 1 bramka w strzałach karnych zadecydowała o zwycięstwie przeciwnika. Jednogłośnie widownia i trenerzy innych drużyn byli pod wrażeniem koordynacji, szybkości i umiejętności wspópracy naszych dziewczyn. Ostatecznie szkoła zajęła II miejsce wyróżnione wielkim pucharem , dużą ilością nagród rzeczowych oraz voucherem na mecz ligowy.

W ramach akcji " łowienia talentów" 5 naszych dziewcząt otrzymało propozycję wspólpracy i treningów w Chrobry Głogów od samego trenera. To wielki sukces, na który długo czekaliśmy. Brawo dla ZSP SŁawa!