26 lutego wspólnie z panią Urszulą Drożdżyńską zabrałyśmy uczniów technikum i klasy licealnej do Leszna na spektakl na podstawie najsłynniejszej powieści Fiodora Dostojewskiego.Oprócz wartości edukacyjnych kierowała nami też ciekawość, ponieważ zaadaptowanie tak obszernego utworu dla potrzeb sztuki teatralnej to niezwykle trudne zadanie. Jednak reżyser i aktorzy z Teatru Polskiego we Wrocławiu stanęli na wysokości zadania. Świetnie zagrana postać głównego bohatera -Rodiona wciąga widza w świat motywu zbrodni,walki wiary i rozumu, jest przestrogą i zmusza do przemyśleń. 

To ważny spektakl, szczególnie dla klasy maturalnej, gdyż ta właśnie lektura bardzo często powraca jako jeden z tematów na maturze.

Dziękujemy pani Urszuli Drożdżyńskiej za zorganizowanie tego wyjazdu:)

                                                                                                 Magdalena Kaczmarska