Dziś w szkole było wyjątkowo gwarno i tłoczno, a to dlatego, że gościliśmy uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz ósmych klas podstawowych z wychowawcami. Mimo niesprzyjającej pogody dotarli do nas  również uczniowie z  Ciosańca, Krzepielowa, Starego Strącza, Lubięcina, Brenna i Konotopu.

Jak zwykle w taki dzień wszyscy nasi nauczyciele i uczniowie zaangażowali się, aby zapoznać zainteresowanych z aktualną ofertą edukacujną szkoły.Jako pierwsze swoje umiejętności pokazały dziewczyny z grupy cheerleaderek-był to występ pełen zapału i pozytywnej energii. Na hali sportowej uczniowie prezentowali poszczególne kierunki kształcenia;logistycy zapoznawali  z obsługą wózka paletowego oraz prawidłowym zabezpieczeniem towaru, ratownicy wodni przeprowadzili pokazową resuscytację oddechowo-krążeniową,a  uczniów  klas gastronomicznych mogliśmy podejrzeć w trakcie pracy w nowej, nowoczesnej pracowni. Na wszystkich czekały oczywiście smaczne przekąski; tym razem były to naleśniki prosto z patelni oraz przepyszne ciasteczka upieczone oczywiście przez uczniów. Chętni śmiałkowie mogli spróbować sił w boksie- pod czujnym okiem Dawida Łanieckiego, ucznia klasy drugiej, który trenuje tę wymagającą dyscyplinę sportu. Dużą atrakcją okazała się też być przejażdżka nowoczesnym sprzętem rolniczym oraz biegi na orientację ( ze względu na pogodę przeprowadzone w budynku).

Oczywiście nie zabrakło również żołnierzy z 5. Pułku Artylerii z Sulechowa, którzy zaprezentowali swoje umundurowanie oraz sprzęt wojskowy. Musztrę wojskową uczniów klas mundurowych  poprowadził Konrad Błaszak.

Uczniom zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za odwiedziny, mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu :)

                                                                                                Magdalena Kaczmarska