Z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Pluszowego Misia gościliśmy dziś w szkole uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Nasze licealistki czytały dzieciom książeczkę - tym razem była to historia misia Czarnego Noska. Dzieci słuchały uważnie  i odpowiadały następnie na pytania , w nagrodę te najbardziej  aktywne otrzymały drobne upominki, na pierwszoklasistów czekał też słodki poczęstunek oraz specjalnie przygotowane na tę okazję zakładki do książek. Mamy nadzieję, że tradycyjne  książki wciąż będą czytane przez dzieci- te mniejsze i większe:)

logo podstawowe biae
Gmina Sława otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Dofinansowanie w wysokości 3000,00 zł zostało przyznane Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie.
Wkład własny Gminy Sława wyniósł 750,00 zł. W ramach umowy z Wojewodą Lubuskim zakupiono 108 egz. nowości wydawniczych (w tym 50 lektur)
oraz elementy wyposażenia (regały) do biblioteki ZSP w Sławie.
W okresie od września do grudnia br. w szkole odbywały się wydarzenia promujące czytelnictwo zorganizowane z udziałem uczniów i nauczycieli
m.in. „Jesienne czytanie”, konkurs recytatorski „Jesienna zaduma”, wystawa okolicznościowa w świetlicy szkolnej „Życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”,
konkurs plastyczny: „Plakat promujący czytelnictwo”.