Zespół Szkół Ponadpodstawowych zmienił logo szkoły.
Społeczność szkolna miała możliwość elektronicznego głosowania na jedną z czterech propozycji.
Zwycięska wersja jest graficznie ściśle związana z barwami kojarzącymi się ze Sławą. Ciepłe kolory jednoznacznie nawiązują do wakacyjnego wypoczynku i radości lat młodzieńczych.
Błękitna dłoń podtrzymująca dwie sylwetki może być również postrzegana jako tafla Jeziora Sławskiego.
Logotyp połączony jest z hasłem „BLIŻEJ CIEBIE”, który odnosi się nie tyle do geograficznego położenia szkoły, ale przede wszystkim do roli, jaką wypełnia.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych od prawie 60 lat nie tylko kształci na wysokim poziomie, odgrywa również niebagatelną rolę wychowawczą, wspierając młodzież w trudnych chwilach i dążeniu do zaplanowanych celów.
Jako szkoła środowiskowa, jest zawsze gotowa wspierać uczniów obecnych i byłych.
Nigdy nie pozostaje obojętna na wezwania o pomoc i wsparcie, będąc nieodłącznym elementem lokalnej społeczności.