W dniu 10 grudnia br. nastąpiło przekazanie pani Małgorzacie Leśnej z Wijewa nakrętek, które udało się zebrać w naszym czerwonym sercu.

Sołectwo Wijewo wraz ze swoją Panią Sołtys - Danutą Leśną zaangażowało się w zbieranie nakrętek dla dwuletniego Aleksandra Lewandowskiego z Czarnej Wody w woj. pomorskim. Olek choruje na SMA (zanik mieśni) i rodzice gorączkowo zbierają pieniadze na terapię genową . Jej koszt to 9 milionów złotych. Do zebrania zostało jeszcze ponad 4 mln. Upływający czas może uniemożliwić terapię , która jest możliwa tylko u dzieci ważących poniżej 13 kilogramów.

Pani Małgorzata zwróciła się do naszej szkoły z prośbą o współpracę. ZSP w Sławie, jako szkoła zaangażowana społecznie oczywiście przystąpiła do działania. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz mieszkańców naszej gminy w ciągu kilku tygodni uzbieraliśmy prawie pełne serce!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą zbiórkę i prosimy o kontynuowanie akcji! Razem możemy więcej!

Oluś jeszcze ma szansę na leczenie! Zamieszczamy także bezpośredni link do zbiórki na stronie : siepomaga.

Plakat nawołujący do pomocy choremu Olkowi
Olek potrzebuje pomocy