Wystartowała II edycja konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. 

 
Plakat informujący o konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych
Konkurs katyński
Plakat informujący o konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych
Previous Next Play Pause
1

 

 Zasady konkursu

 
Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:
plastycznej –  zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską.
literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”.
tekst piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
 
Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii.
Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych. Prace konkursowe muszą zostać przygotowane w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca laptop oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie drugiego miejsca tablet oraz nagrody rzeczowe, za zajęcie trzeciego miejsca czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników, którzy zajmą miejsca 4 – 10 przewidziano wyróżnienia i nagrody rzeczowe.
Organizatorem jest Kancelaria Sejmu. Pytania związane z organizacją konkursu należy kierować na adres: Kancelaria Sejmu, Centrum Informacyjne Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa, tel. 22 694 19 66 mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Serdecznie zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie!
 
Zamieszczamy link do regulaminu i karty zgłoszenia:

http://ko-gorzow.edu.pl/wp-content/uploads/2021/01/cis-konkurs-katynski-2021-karta-zgloszenia-19.01.2021-1.pdf

http://ko-gorzow.edu.pl/wp-content/uploads/2021/01/regulamin-ii-edycji-konkursu-katynskiego-polskie-serce-peklo.-katyn-1940-1.pdf